Bu Nasıl Durak? - Eskişehir Haberler

Bu Nasıl Durak?

Anasayfa / Güncel

Eskişehir durakları çağın gerisinde kaldı. Bir çok ilde ve hatta ilçede otobüs durakları klimalı, internet bağlantılı, kitaplıklı olarak hizmet verirken Eskişehir de durakların hali içler acısı. En azından bazı yoğun noktalarda duraklarda kalite standardının artırılmasını bekleyen vatandaşlar "Avrupa Belediyeciğili" hissetmek istiyorlar.

Sosyal medya üzerinde pek çok durak resmi paylaşıldı. Ancak bu durak diğerlerinden biraz daha farklı arkasında yıkıldı yıkılacak bir duvar bulunan bu durakta vatandaşlar canlarını hiçe sayarak beklemek zorunda kalıyorlar. Vatandaşlara bu hizmeti reva görenler ise sessiz izlemeyi tercih ediyor.

Bu fotoğrafı Eskişehir sorunlarının dile getirldiği Öteki Eskişehir sayfasına ekleyen vatandaş ise şu ifadeleri kullanmış.

Eskişehir de bazı yerlerde bazı hizmetlerin ısrarla yapılmıyor olmasına alıştık. Ama bu manzarayı uzun zamandan beri görüyorum ve hiçbir şekilde çözüm üretilmiyor. Eskişehir in merkez ilçesinden olan Tepebaşı belediyesine ait sütlüce mahallesinde 60 cm lik bir alanda insanların molozların altında “otobüs durağında” otobüs mü yoksa ecellerini mi beklediği meçhul. Tebebaşı belediyesi Eskişehir Büyükşehir belediyesi Ahmet ataç Yılmaz büyükerşan a bunları yazdık fakat kendileri halen Mart’ın sonu bahar şarkılarını söylediklerinden bir şekilde görmüyorlar duymuyorlar.

 

5.073 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 141
 
yukarı