Vali Çakacak, MÜSİAD Tarafından Düzenlenen İftar Programına Katıldı - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, MÜSİAD Tarafından Düzenlenen İftar Programına Katıldı

Anasayfa / Güncel

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi.

Türkiye Lokomotif Motor Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ) Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanın ardından oruçlar açıldı, dualar edildi.

Türk iş insanının dünyanın her yerinde ticari faaliyetler sürdürdüğünün altını çizen Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada, “Ramazan, berekettir, birlik ve beraberliktir. Ramazan dostluktur, yardımlaşmadır, dayanışmadır. Bu mübarek ay sosyal meselelerimize sevgi penceresinden bakmamızı gerektiren bir aydır.” diye konuştu.

Vali Çakacak, Türkiye'nin, dünyanın en zorlu coğrafyasında bulunduğunu hatırlatarak, "Biz güçlü olmak zorundayız. Her şeyimizle güçlü olacağız. Savunma sanayisinde yüzde 65'lere varan yerlilik oranını yakalamışsak bunda devlet yöneticileri kadar özel sektörün de payı büyüktür. MÜSİAD bugün 96 ülkede varsa bizim özel sektörle yapamayacağımız hiçbir şey yoktur." dedi.

Tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlı geçmesini dileyen MÜSİAD Genel Başkanı Kaan ise, ülkenin zor zamanlardan geçtiğini ancak geçmiş tecrübelerin, kendilerine bu dönemleri hızlı ve en az hasarla atlatabilmeyi öğrettiğini belirterek, “ Yeni ekonomi programı kapsamında, dengelenme sürecini beklenen performansla sürdüren Türkiye'nin, sürecin başından bu yana ağır bir ivmeyle de olsa yükselişe geçtiğini görüyoruz. Mart ve nisan aylarında gelen ihracat rekorları bunun en güzel kanıtlarından biri olmuştur. Fakat elbette bu rekorlar bize yetmiyor, yeni ve daha büyük başarılara odaklanıyoruz. Önümüzde daha nice rekorlar olacak, yeter ki el ele verip kendi azmimize ve ülkemizin gücüne inanalım." şeklinde konuştu.

Eskişehir’in bir sevgi şehri olduğunu söyleyen MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Duman da 2020 yılını iş dünyası olarak Yunus Emre yılı olarak belirlediklerini kaydetti. Büyük Türk düşünürü Yunus Emre’nin “Gelin Tanış Olalım İşi Kolay Kılalım” sözlerini hatırlatan Başkan Duman, iftar programına katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmalardan sonra MÜSİAD Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “Tanış Olma Mekanı Çalıştay ve Yarışmasında” dereceye giren Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine başarı belgeleri verildi. Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından ile sona erdi.

1.699 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 149
 
yukarı