Alpu Yoluna ilk kazma vuruldu - Eskişehir Haberler

Alpu Yoluna ilk kazma vuruldu

Anasayfa / Güncel

Yol genişletme çalışmaları törenle başladı

Sık sık ölümlü kazaların meydana geldiği ve halk arasında ‘Ölüm Yolu’ olarak adlandırılan Alpu Yolunda dün çift yol olacak şekilde çalışmalar başladı.

Çalışmaların açılışı için düzenlenen törende konuşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Gecikmiş de olsa bugün çalışmalar başlamış olduk. Mümkün olan en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak” dedi.

Sık sık trafik kazalarının yaşandığı ve ölümlerin meydana geldiği Alpu yolunda beklenen çalışmalar nihayet başladı.

Alpu Kavşağı ve Alpu arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik alanın 0-3 kilometre arasında başlayan çalışmaların açılışı için dün tören düzenlendi.

Törende proje hakkında bilgi veren Bayburt Grup Proje Müdürü Alper Sarı, “Projemiz Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolu olarak geçiyor. Karayolları 4.Bölge müdürlüğü kontrollerinde yapılmaktadır. Projemiz toplam 39 km mesafededir. Bölünmüş yol olarak tasarlanan projenin yaklaşık 20 metre platform genişliğine sahip. Projemizin ihale bedeli 63 milyon 950 bindir. Projemizi biran önce tamamlayarak hizmete açmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğimizden şüpheniz olmasın” dedi.

ETAP ETAP AÇILACAK

AK Parti için hizmet yapmanın ve açılış yapmanın sıradan bir hale geldiğini belirten AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Bayburt grubumuza teşekkür ediyoruz, hemen çalışmalara başladıkları için. Çünkü bizim temel prensibimiz, hizmete hemen, şimdi, acilen yapılması. Hizmetleri yaparken de temel hedefimiz hemşerilerimizin biran önce hizmete ulaşması. Eskişehir-Alpu-Mihalıççık 39 kilometre. İnşallah etap etap yol açılacak. En kısa sürede şehrimize daha konforlu yolu Alpu’ya kazandırmış olacağız. Yaparsa AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

KISA SÜREDE BİTECEK

“Daha önce sözünü verdiğimiz ancak biraz gecikmeyle başladığımız önemli büyük yatırımın çalışmalarının başlamasının açılışını gerçekleştiriyoruz” diyen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı ise, “Aslında Eskişehir-Alpu yolu yaklaşık 40 kilometrelik bu yol genişletilmiş bir yol olarak ihale edilmiş, sözleşmesi imzalanmış ve yer teslimi yapılmıştı. Fakat bölgedeki vatandaşlardan gelen talepler üzerine genişletilmiş yol çift yola dönüştürüldü ve bundan kaynaklanan gecikme oldu. Ama şükürler olsun ki genişletilmiş yol şekliyle değil bölünmüş yol şekliyle 18 metre genişliğinde yapımına başlanıyor. Bu yol çok önemli bir yol. Eskişehir’i Alpu’ya, Mihalıççık’a hatta Beylikova ve Beypazarı’na bağlayan bir yol. Bu hat üzerinde ciddi anlamda tarım var, hayvancılık var. Beypazarı tarafından gelen maden sirkülasyonu var. İhtiyaçlara karşılık veremez hale gelmişti. Geçen sene yapılmasına tüm şehrin ortak olduğu bir yerdi. Gecikmiş de olsa bugün başlamış olduk. Mümkün olan en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak” dedi.

Konuşmalar sonrasında dua edildi ve başlayan çalışmalar yerinde incelendi.

2.436 okunma

Yorum Yap

19 Mayıs 2019 Pazar

"KAT ARTTIRIMI YAPILSIN"

18 Mayıs 2019 Cumartesi

Loading: SOSYAL MEDYADA DOLAŞIYOR

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

22 Haziran 2018 Cuma

Vakit Değiştirme Vakti!..

online ziyaretçi: 282
 
yukarı