Klasik Görüntüler: YİNE SINIFTA KALDILAR - Eskişehir Haberler

Klasik Görüntüler: YİNE SINIFTA KALDILAR

Anasayfa / Güncel

İlk karlarda daha millet uyanmadan yolları açan üç belediye, kar yağışı pazar gününe denk gelince hiçbir çalışma yapmadı. Eskişehirliler yolları kendi açmak zorunda kaldı

Murat Atikel – Önceki gece artan yoğun kar yağışı sonrasında Eskişehir kent merkezinde de ulaşımda yine yoğun sıkıntılar yaşandı. Önceki yıllarda gerekli önlemleri önceden anlamadıkları için çok eleştirilen Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerinin ekipleri, bu yıl ilk kar yağışlarında hemen harekete geçmiş, çalışmalar zamanında yapılmaya başlanmıştı. Ancak önceki gece başlayan kar yapşı Pazar gününe denk gelince, belediyeler yine sınıfta kaldı. Eskişehirliler yolları kendi açmak zorunda kaldı, kazalar yaşandı ve araçların yüzde 80’i park edildikleri yerlerden hareket ettirilemedi. Yola çıkanlar da çıktıklarına bin pişman oldu…

ASRİ MEZARLIK’TA PERİŞANLIK
Pazar günü yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için Asri Mezarlığa giden vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı. Mezarlığın arka giriş yolunu çıkamayan çok sayıda araç yolda kaldı. Temizlenmeyen yolda belediye ve halk otobüsleri de yolda kalıp mezarlığa ulaşamadı. Çok sayıda aracı vatandaşlar itmek zorunda kaldı. Bir otobüsün ve çok sayıda aracın yolda ilerleyemediğini gösteren görüntüler sosyal medyada yayınlandı. Görüntülerde halk otobüsünü, içindeki yolcuların inerek itmeye çalıştıkları görüldü. Videoyu çeken vatandaşlar, “Belediye nereden, bu yolun hali ne” diyerek tepki gösterdi.

İŞ BAŞA DÜŞTÜ YİNE
Çok sayıda cadde ve sokakta karlar temizlenmedi, Eskişehirlilerin büyük bölümü araçlarını park halindeki yerlerinden hareket bile ettiremedi. Sokak ve caddelerde gerekli çalışmaların yapılmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

BİRKAÇ BELEDİYE GÖREVLİSİ, O KADAR…
Kent merkezinde de birçok işyerinin kendi önlerindeki karları temizlediği görülürken, kar temizlemek için çıkan çok az sayıda belediye görevlisinin olduğu görüldü. Kışın kar yağışlarında ekiplerin 24 saat esasına göre çalışacağını söyleyen belediye başkanları ve yetkililerin nerede olduğu merak konusu oldu.  Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle de çok sayıda vatandaş tepkilerini dile getirdi.

Cenazelerini defnetmeye araçları iterek gittiler!

Asri Mezarlık yolunda ise tam bir skandal yaşandı. Cenazelerini defnetmek için mezarlığa gelen vatandaşların araçları ve belediye otobüsleri, belediye ekiplerinin önlem almadığı yolda ilerleyemedi. Vatandaşlar video paylaşıp, “Büyükşehir Belediyesi nerede. İnsan şuraya bir kürek atar, bu ne rezalet” diye tepki gösterdi. Asri Mezarlık yolunda vatandaşlar büyük sıkıntı yaşarken, tehlike de atlattılar. Cenazelerini defnetmek için gelen acılık vatandaşlar bir de üstüne araçlarını itmek zorunda kaldı, kazalar yaşandı. Önlem alınmadığı ve temizleme yapılmadığı görülen yolda otobüsler de yolda kaldı. Paylaşılan bir videoda yolcuların inerek otobüsü itmeye çalıştıkları görüldü.

Resim - 23756_8_l.jpg

 

2eylul.com.tr

2.201 okunma

Yorum Yap

19 Haziran 2019 Çarşamba

ÜSTÜ AÇIK DURAKLAR SORUN OLUŞTURUYOR..

19 Haziran 2019 Çarşamba

İNÖNܒDE YAZ TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

10 Haziran 2019 Pazartesi

Vali Çakacak’ın Acı Günü

10 Haziran 2019 Pazartesi

Bu yol ne zaman düzeltilecek?

7 Haziran 2019 Cuma

Dikkat! Bir Can Yanmasın

5 Haziran 2019 Çarşamba

Vatandaşın bir isteği var

29 Mayıs 2019 Çarşamba

PLAJ SEZONU AÇILIYOR

29 Mayıs 2019 Çarşamba

Vatandaşa bir çözüm sunulmalı

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Vicdanınıza bırakıyoruz

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 391
 
yukarı