‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ Vali Çakacak’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi - Eskişehir Haberler

‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ Vali Çakacak’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi

Anasayfa / Güncel

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 24. ve 25. maddeleri gereğince, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve İl İdare Şube Başkanları katıldı.

Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Vali Çakacak, kamu kurum ve kuruluşlarına gelen vatandaş taleplerinin anında incelenerek sorunların en kısa zamanda mahallinde çözümlenmesini istedi

Kamu hizmetlerinin etkin, hızlı, verimli ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak,  vatandaşlara yönelik en iyi kamu hizmetini sunabilmek amacıyla bu tür toplantıların büyük önem arz ettiğini dile getiren Vali Çakacak, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların, vatandaşların haklı istek, şikâyet ve sorunlarıyla yakından ilgilenmelerinin asli bir görev olduğunu söyledi.

Vali Çakacak, vatandaşların resmi daireye geldiğinde gösterilen bir güler yüzün, samimi bir tavrın, yakından ilgi ve alakanın vatandaşın oradan mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlayacağını ifade etti. Kurumlar arası iletişimin ve işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Çakacak, kurum amirlerinin kanunlar ve kurallar çerçevesinde işlerini yürütürken, vatandaşların taleplerine çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'deki hızlı ekonomik büyüme, kentleşme ve nüfus artışının giderek artan miktarda atık üretimine yol açtığını bildiren Vali Çakacak, sürdürülebilir kalkınma ilkleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakmak amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin, ilimizde 8 aydır başarıyla devam ettirildiğini söyledi.

Ayrıca toplantıda; ilimizin genel asayiş durumu, okul çevrelerinin güvenliği, ilimizde ve ilçelerimizde devam eden yatırımların son durumlarının değerlendirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılması, iş ve işlemlerin etkin hızlı verimli bir şekilde yürütülmesi ve kış mevsiminde alınacak tedbirler hususunda kurumlar arası koordinasyonun sağlanması gibi konular ele alındı. 

Yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcilerinin yatırımlar hakkında bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi.

1.837 okunma

Yorum Yap

14 Mayıs 2019 Salı

MUĞLA’YI ÖRNEK ALMIŞ

6 Mayıs 2019 Pazartesi

Halk Süt ZAMLANDI!

6 Mayıs 2019 Pazartesi

KADİR BIYIK’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 213
 
yukarı