REŞADİYE CAMİİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI YAPILDI - Eskişehir Haberler

REŞADİYE CAMİİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI YAPILDI

Anasayfa / Güncel

Rahmet damlalarının sağanak sağanak yağdığı seher vaktinin bereketinden nasiplenmek isteyenlerin buluştuğu Sabah Namazı Buluşması 02 Aralık Pazar günü Reşadiye Camii'nde yapıldı.

İki Hafta da bir yapılan Sabah namazı buluşması, teslimiyet ve aşkın en güzel saati olan seher vaktinde insanı huzura ulaştıran Kur'an-ı Kerim tilavetleri ile başladı, namazdan sonra güzel tesbihatlar ve Müftülüğümüz Vaizi Necati Erdağlı tarafından yapılan sohbet ve dua ile devam etti.

Necati Erdağlı yaptığı sohbetinde Peygamber efendimizin güzel ahlakından ve onun gençlere verdiği değerden bahsetti. "Peygamber efendimiz dinimizde peygamber sıfatıyla en üst makamdadır. Ama on rağmen ahlakında hiçbir değişim olmamış hatta peygamberlik vasfından önce de içinde bulunduğu toplum içerisinde el-emin olarak görülen kişidir. Ahlaken en güzel örnek de o’dur, en güzel rehber de o’dur. Peygamber efendimizin dönemine baktığımızda ilk Müslümanlar genç idi. O gençler öyle iman etmişlerdi ki hayatlarını Peygamber efendimize adamışlardı. Onu çok sevmişlerdi. Hatta ahirette de beraber olur muyuz diye endişe ediyorlardı. Bunun üzerine peygamber efendimize Nisa suresi 69. Ayet; “Kim Allâh’a ve Rasûlüne itâat ederse işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” Ayeti nazil olmuştur. İnşallah bizleri de ahirette efendimizle beraber olmayı Rabbim nasip eyledin” dedi.

Gençlerin içerisinde bulunduğu durumdan da bahseden Erdağlı, "Cebrail a.s.’dan efendimize kıyamet alametleri hakkında ahir zamanda kölelerin efendilerini doğuracağı bir zaman olacağı bildirilmiştir. Şimdi baktığımızda ise çocuklar adeta anne babalarının efendisi gibiler, her dediği olmakta, her ebeveyn aman benim çocuğum mantığıyla evladına adeta tapmaktadır. Namaza alıştırmakta dahi daha çocuk mantığıyla hareket etmektedirler. Yapılan yanlışlarını daha çocuk düşüncesiyle ele almaktadırlar. Ama ahlaken gereken eğitim verilememektedir. Ahlaklı nesiller yetiştirmek istiyorsak daha çocuk mantığıyla değil 10 yaşına geldiğinde namaza başlayan evlatlar olmasını sağlamalıyız” dedi ve sohbetini dua ile sonlandırdı.

Namazdan sonra da Hayırseverlerin desteğiyle ikram edilen sıcak çorba ile Sabah namazı gençlik buluşması sona erdi.

1.525 okunma

Yorum Yap

13 Şubat 2019 Çarşamba

BELEDİYEYİ ŞİKAYET ETTİLER

13 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Hizmet Çarşısında Sona Doğru

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 86
 
yukarı