REŞADİYE CAMİİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI YAPILDI - Eskişehir Haberler

REŞADİYE CAMİİNDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI YAPILDI

Anasayfa / Güncel

Rahmet damlalarının sağanak sağanak yağdığı seher vaktinin bereketinden nasiplenmek isteyenlerin buluştuğu Sabah Namazı Buluşması 02 Aralık Pazar günü Reşadiye Camii'nde yapıldı.

İki Hafta da bir yapılan Sabah namazı buluşması, teslimiyet ve aşkın en güzel saati olan seher vaktinde insanı huzura ulaştıran Kur'an-ı Kerim tilavetleri ile başladı, namazdan sonra güzel tesbihatlar ve Müftülüğümüz Vaizi Necati Erdağlı tarafından yapılan sohbet ve dua ile devam etti.

Necati Erdağlı yaptığı sohbetinde Peygamber efendimizin güzel ahlakından ve onun gençlere verdiği değerden bahsetti. "Peygamber efendimiz dinimizde peygamber sıfatıyla en üst makamdadır. Ama on rağmen ahlakında hiçbir değişim olmamış hatta peygamberlik vasfından önce de içinde bulunduğu toplum içerisinde el-emin olarak görülen kişidir. Ahlaken en güzel örnek de o’dur, en güzel rehber de o’dur. Peygamber efendimizin dönemine baktığımızda ilk Müslümanlar genç idi. O gençler öyle iman etmişlerdi ki hayatlarını Peygamber efendimize adamışlardı. Onu çok sevmişlerdi. Hatta ahirette de beraber olur muyuz diye endişe ediyorlardı. Bunun üzerine peygamber efendimize Nisa suresi 69. Ayet; “Kim Allâh’a ve Rasûlüne itâat ederse işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” Ayeti nazil olmuştur. İnşallah bizleri de ahirette efendimizle beraber olmayı Rabbim nasip eyledin” dedi.

Gençlerin içerisinde bulunduğu durumdan da bahseden Erdağlı, "Cebrail a.s.’dan efendimize kıyamet alametleri hakkında ahir zamanda kölelerin efendilerini doğuracağı bir zaman olacağı bildirilmiştir. Şimdi baktığımızda ise çocuklar adeta anne babalarının efendisi gibiler, her dediği olmakta, her ebeveyn aman benim çocuğum mantığıyla evladına adeta tapmaktadır. Namaza alıştırmakta dahi daha çocuk mantığıyla hareket etmektedirler. Yapılan yanlışlarını daha çocuk düşüncesiyle ele almaktadırlar. Ama ahlaken gereken eğitim verilememektedir. Ahlaklı nesiller yetiştirmek istiyorsak daha çocuk mantığıyla değil 10 yaşına geldiğinde namaza başlayan evlatlar olmasını sağlamalıyız” dedi ve sohbetini dua ile sonlandırdı.

Namazdan sonra da Hayırseverlerin desteğiyle ikram edilen sıcak çorba ile Sabah namazı gençlik buluşması sona erdi.

1.679 okunma

Yorum Yap

14 Mayıs 2019 Salı

MUĞLA’YI ÖRNEK ALMIŞ

6 Mayıs 2019 Pazartesi

Halk Süt ZAMLANDI!

6 Mayıs 2019 Pazartesi

KADİR BIYIK’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 199
 
yukarı