Eskişehir’in Modern DURAKLARI !.. İş başa düştü - Eskişehir Haberler

Eskişehir’in Modern DURAKLARI !.. İş başa düştü

Anasayfa / Güncel

Türkiyede bir çok ili bırakın ilçede bile modern klimalı kapalı duraklar hizmet vermeye başlamışken Eskişehirin durakları çağdışı görüntüleri ile tepki toplamaya devam ediyor. Kimi yerde bir direk üstünde, kimi yerde üstü açık yazın sıcakta kışın soğukta yağmur altında duraklar yanında bazı yerlerde esnafın çıkardığı tabure ve koltuklarda vatandaşlar bekliyorlar. Kimi yerlerde İstikbal gazetesinin haberinde olduğu gibi vatandaşlar kendi imkanları ile eski çekyatlarla, tahtalarla durak ihtiyaçlarını kendileri çözmeye çalışıyorlar.

İş başa düştü

Sütlüce Mahallesi’nde belediye otobüslerinin yoğun olarak geçtiği bölgeye durak yapılmayınca vatandaş çözümünü üreterek, kendi durağını kendi yaptı.  Mahalle halkı yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlar toplu taşıma aracı beklerken zorlanmasın diye tahtadan bank koydu.


Eskişehir’de bir mahalle de yaşanan görüntü şaşırttı. Sütlüce Mahallesi’nde belediye otobüslerinin yoğun olarak geçtiği bölgeye durak yapılmayınca vatandaş çözümünü üreterek, kendi durağını kendi yaptı.


Sütlüce Mahallesi sakinleri büyük bir dayanışma örneği göstererek kendi sorunlarına çare oldu.


Mahalle halkı yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlar toplu taşıma aracı beklerken zorlanmasın diye tahtadan bank koydu. Bazı kişilerin de bankın yanına konulan taşlara oturarak araçları beklediği görüldü. Yaşlı bir vatandaşın otobüs beklerken oluşturduğu görüntü, “Modern şehre yakışmadı” yorumlarına neden oldu.


Öte yandan vatandaşlar Sütlüce Mahallesi’nden geçen 51 numaralı otobüsün geç saatlere kadar faaliyet göstermesini istiyor. Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne giden aracın gece 11’e kadar çalışmasını isteyen vatandaşlar, “Acil bir durum olunca çocuklarımızı hastaneye götüremiyoruz. En azından otobüsler gece 11’e kadar çalışabilir. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Herkesin özel arabası yok. Bu da mahalle için önemli bir araç. En azından geceye kadar çalışırsa otobüs bizler de rahatlarız” diyor.

istikbal gazetesi

1.513 okunma

Yorum Yap

30 Haziran 2019 Pazar

Kalabak Suyu Yine Zamlandı

29 Haziran 2019 Cumartesi

İl Müftülüğünde Veda Programı

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 273
 
yukarı