Neler Oluyor Belediyelerde? BÜYÜKERŞEN: KAVGA DOĞRU - Eskişehir Haberler

Neler Oluyor Belediyelerde? BÜYÜKERŞEN: KAVGA DOĞRU

Anasayfa / Güncel

Büyükşehir’deki kavga mecliste sorulunca “Evet, kavga doğru” diyen ama yazan gazetecilere hakaret eden Büyükerşen’e, Birsen, “Doğru diyorsunuz, nasıl suçlarsınız” dedi

Ceren Ercih - AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Birsen, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2Eylül’ün “Karateyle püskürttüm” manşetiyle kamuoyuna duyurduğu, Büyükşehir Belediyesi’ndeki son skandalı sordu. 2Eylül, Park ve Bahçeler Daire Başkanı ve kardeşi olan Otobüs İşletmeleri Müdürünün, Kırsal Kalkına Dairesi’ni basıp makine mühendisi Süleyman Ateş’e saldırdığı iddiasını gündeme taşımıştı. Büyükerşen olayı doğrularken, basına ve gazetemize yönelik sözleri tepki topladı.

MECLİS’TE SORDULAR
Büyükşehir Meclisi toplantısında söz alan Mustafa Birsen, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde bazı olaylar basına yansıdı. 2Eylül gazetesi ‘Karateyle püskürttüm’ manşetiyle çıktı. Şehir gazetesinde de “Büyükşehir Belediyesi’nde polisiye vaka denilebilecek olay” diye yazıldı. Olayın polise yansıdığı ve tutanak tutulduğu gerçeği de ortada. Bu olay nedir sizden bilgi istiyoruz” dedi. Yılmaz Büyükerşen, “Her iki gazete de şehrin siyaset dedikoducularıdır. Siyasi malzeme yapmak için böyle şeyler yazıyorlar” derken araya giren Mustafa Birsen, “Olay doğru mu değil, oraya gelirseniz” dedi.

BÜYÜKERŞEN: EVET, KAVGA DOĞRU
Büyükerşen, “Evet, kavga olmuş doğrudur. Kavga şu olmuş, bu olmuş. Gelir gelmez öğrendim ki genel sekreter soruşturma açmış. Ama bunlar olağan şeyler. Öyle ağız burun kırma filan olmamış. Karate bildiğini söyleyen arkadaş da arızalı bir arkadaş zaten. Polise de davacı olmamışlar, o da enteresan. Gazetenin yazdığı gibi değil.
Mustafa Birsen, “Polis gelmiş, tutanak tutulmuş” diyerek 2Eylül’ün haberini okuyarak, haberin doğrusunu Büyükerşen’e hatırlattı. Basına yönelik sözlerine devam eden Büyükerşen, gazetecilerle ilgili tepki çeken sözler söylerken, “besleme basın”, “finanse ediliyorlar” gibi ifadeler kullandı. Kendisinin üniversitede iletişim ve basın bölümleri kurduğunu hatırlatan Büyükerşen’e, “Mustafa Birsen, “Ama haberin doğru olduğunu kabul ediyorsunuz…” deyince, Büyükerşen, “Söyledim zaten, dedim ya…” dedi.

“HABER DOĞRU DERKEN,  NASIL SUÇLARSINIZ”
Birsen, “Haberin doğru olduğunu söyleyip basını nasıl böyle suçluyorsunuz.  Haber doğru…” karşılığnı verince,  Büyükerşen yine “Söyledim zaten, doğru dedim ya…”dedi. 

“HEM DOĞRU DİYORSUNUZ, HEM HAKARET EDİYORSUNUZ”
Mustafa Birsen, “Doğru haberi yazan arkadaşlara söylediklerinizin ne alakası var” derken,  AK Partili meclis üyesi Hamdi Karakuş da, “Mustafa Birsen’in sorduğu habere doğru diyorsunuz, ama basına besleme diyorsunuz, dedikodu diyorsunuz. Hakaret ediyorsunuz. ‘Yalandır, iftiradır, dava açacağım’ diyemiyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. Bu size hiç yakışıyor mu” dedi.  Bu arada Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan vekili ve AK Partili Ahmet Yapıcı da Büyükerşen’e “Besleme basını siz daha iyi bilirsiniz” diyerek tepki gösterdi. Büyükerşen bu sözler sonrası tartışmayı noktalarken, Büyükerşen’in 2Eylül’ün haberini doğrularken, basın ve gazetecilerle ilgili sözleri tepki topladı.

2EYLÜL DOĞRULARI KAMUOYUNA DUYURMUŞTU
Büyükşehir Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Daire Başkanı S.Ö. ile Otobüs İşletmeleri’nde Müdür olan S.Ö.’nün kardeşi A.Ö.’nün, Kırsal Kalkınma Dairesi’ne giderek makine mühendisi Süleyman Ateş’e saldırdıkları iddiasını 2Eylül kamuoyuna duyurmuştu. Polisin de tutanak tuttuğu olayla ilgili, Süleyman Ateş, “Karate bildiğimin püskürttüm. Polis geldi, ama kurum zarar görmesin diye şikayetçi olmadık. Belediye yetkilileri de tutanak tuttu ama” demişti. Büyükerşen, meclisteki sözleri ile yaşanan olayı ve belediyede olayla ilgili soruşturma açıldığını, 2Eylül’ün haberindeki tüm ayrıntıları doğrulamış oldu. Büyükşehir Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Daire Başkanı S.Ö. hakkında, 6 sendikalı çalışanın mobbing iddiasıyla şikayetçi olduğunu ve dava açıldığını da 2Eylül özel haberiyle kamuoyuna duyurmuştu.

>> 'KARATEYLE PÜSKÜRTTÜM'

 

2eylul.com.tr

2.204 okunma

Yorum Yap

30 Haziran 2019 Pazar

Kalabak Suyu Yine Zamlandı

29 Haziran 2019 Cumartesi

İl Müftülüğünde Veda Programı

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 260
 
yukarı