Yağmur yağdı kaç kaç! - Eskişehir Haberler

Yağmur yağdı kaç kaç!

Anasayfa / Güncel

Eskişehir kent merkezine yağmadı ancak önceki gün Ankara yolu ve OSB tarafında yoğun bir yağış gerçekleşti. Bu yağış sonucu yağmur suları yollarda birikti. Bazı araçlar güçlükle ilerledi. Sosyal medyada bir fotoğrafa denk geldim. Bir vatandan otobüsün içinden bir fotoğraf paylaşmış. Otobüs yağmur suları ile dolmuş. Duruma tepki gösteren vatandaş biraz da esprili bir şekilde, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden bir ilk daha! Suda yüzen tramvaylardan sonra artık suyla çalışan otobüslerimiz de var.

Dün yağan yağmurdan sonra Organize Sanayi’ne çalışan 6 no’lu belediye otobüsünün içine giren yağmur suları ve Eskişehir’de alt yapının içler acısı son hali. Ne diyelim heykelimiz çok alt yapımız yok. Olsun olsun… Sular seller gibi Eskişehir’e hizmet yağıyor” demiş.

Bu tür görüntüleri ülkenin her şehrinde görüyoruz. Türkiye’deki tüm belediyelerin kronik sorunu. “Şehirler bu kadar yağmura göre kurulmaz” gibisinden de bir mantıkları var. Ankara’da 2011 kışında yağan bir karda şoförler belediye otobüslerini sokak ortalarında bırakıp gitmişti. 100 metrede bir kara gömülmüş, yokuşta kalmış otobüsle doluydu yollar.
Eee ne diyelim… Diyoruz ya sorun kronik. Çözülmez babam çözülmez…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 

2.545 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 141
 
yukarı