Bu Yüzden Bitmiyor Bu İşler: BİR GARİP PROJE - Eskişehir Haberler

Bu Yüzden Bitmiyor Bu İşler: BİR GARİP PROJE

Anasayfa / Güncel

Büyükşehir’in Kanlıkavak’taki havuzlu kafeterya projesi 1 yıldır tamamlanamıyor. Bölge sakinleri havuzun zeminine serilen malzemenin sonra tekrar toplandığını iddia etti...

Büyükşehir’in Kanlıkavak’taki havuzlu kafeterya projesi 1 yıldır tamamlanamıyor. Bölge sakinleri havuzun zeminine serilen malzemenin sonra tekrar toplandığını iddia etti...

Can Hacıoğlu - Büyükşehir Belediyesi tam bir yıl önce Osmangazi Mahallesi’ndeki parka havuz yapmaya başladı. Mahalleli havuzun bitirilmesini beklerken, bir yıl sonra havuzun ortasına kafeterya inşaatı başladı. Ancak, kafeterya inşaatı da henüz tamamlanmadı.
Osmangazi Mahallesinde oturan vatandaşlar, “Havuz için kamyon kamyon malzeme serildi. Bir yıl sonra serilen o malzemeler yine kamyon kamyon taşındı. Bu kadar masraf boşu boşuna niye yapılıyor?”dedi.

SU GEÇİRMEZ MALZEME
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tam bir yıl önce Osmangazi mahallesindeki parka havuz inşaatına başladı. Havuz yapmak için yüzlerce kamyon inşaat sahasına malzeme taşıdı. Havuz yapılacak alanın tabanına su geçirmez malzeme serildi. Havuz inşaatı tam bitirilmeden yarım bırakıldı.

SONRA TEKRAR TOPLANDI
Aradan bir yıl geçmesinden sonra ise havuz yapılmak için serilen su geçirmez malzeme yeniden kamyonlarla bulunduğu yerden taşındı. Havuzun orta yerine bu kez kafeterya yapımına başlanıldı. Ayrıca, inşaat sahasına üzerinde “Kanlıkavak Gazebo Kafeterya İnşaatı” yazan tabela konuldu. Kafeterya inşaatının da sürekliliği bulunmuyor.
Çevre sakinleri, inşaatın çok yavaş ilerlediğini bir yıl önce masraf yapılarak başlanılan havuz inşaatından niye vazgeçildiğini soruyor. Çevre sakinleri, halkın parasının boşu boşuna harcandığını da iddia ediyor.

GAZEBO NEDİR?
Gazebo İngilizce de, balkon anlamına geliyor. Kafeterya’ya da konulan isim ‘Kanlıkavak Gazebo Kafeterya’ oluyor.

2eylul.com.tr

1.015 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 329
 
yukarı