Atatürk’ün Eskişehir’e İlk Gelişinin 98. Yılı Törenle Kutlandı - Eskişehir Haberler

Atatürk’ün Eskişehir’e İlk Gelişinin 98. Yılı Törenle Kutlandı

Anasayfa / Güncel

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e ilk gelişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, askeri ve mülki erkân, kamu kurum müdürleri, sivil toplu kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, A protokolüne ait çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulması, ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal Yakut, günün anlamını belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından günün anlamına yönelik yapılan “Atatürk Koşusu”nda dereceye giren öğrencilere madalyaları Vali Çakacak tarafından verildi.

Madalya töreninden sonra Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan ve beraberlerindeki heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişleri esnasında çekilen birbirinden güzel fotoğrafların sergilendiği alanı gezdi.

450 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 224
 
yukarı