Sinekler uyutmuyor! - Eskişehir Haberler

Sinekler uyutmuyor!

Anasayfa / Güncel

Kardı yağmurdu derken yaz geldi. Güneş yüzünü gösterdi. Özellikle güneşli günlerde hava cidden bunaltıcı olabiliyor. Yazın gelmesiyle birlikte içinden Porsuk geçen Eskişehir’de sivrisinekler de kendini gösteriyor. Kent merkezinde belediyelerin sineklere karşı yaptığı ilaçlamalara denk geliyorum. Bu çalışmanın etkili olduğunu da düşünüyorum.
Bir vatandaş bu konuyla ilgili bir şikayette bulunmuş. Şikayet, eski adıyla Sultandere, şimdiki adıyla 75. Yıl Mahallesinden. Konuya dikkat çeken vatandaş şunları yazmış:

Sultandere köyünde ilaçlama çalışması yapılmasını istiyoruz. Sivrisineklerden uyuyamıyoruz geceleri. Bunu paylaşırsanız sevinirim. Belediye belki bunu görür de köylere de hizmet vermek gerektiğini hatırlar.

Belediyeler kanunu ile Sultandere yani 75. Yıl da artık Büyükşehir’in bir mahallesi. Biz köy demeyi uzun süre sürdüreceğiz elbette. Konumuza dönersek, bölgede anlaşılan ciddi bir sinek istilası var. Geceleri insanları rahatsız eder boyuta gelmiş. Ben yetkililerin buradan konuyu dikkate alıp ivedilikle müdahale edeceğine eminim. Umarım vatandaş kısa sürede sineklerden kurtulur.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

525 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 232
 
yukarı