Erdoğan Eskişehir’de - Eskişehir Haberler

Erdoğan Eskişehir’de

Anasayfa / Güncel

Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan TANAP Projesinin açılışını Eskişehir’de yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eskişehir gezisine Azerbaycan, Gürcistan, KKTC ve proje paydaşı diğer ülkelerin devlet başkanları ve bakanları da eşlik edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Eskişehir’e geliyor. TANAP’ın açılışını gerçekleştirmek üzere Eskişehir’e gelecek Erdoğan, saat 14.00’te Vilayet Meydanı’nda halka hitap edecek. Erdoğan’a TANAP paydaşı ülkelerin devlet başkanları da eşlik edecek.

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

LİDERLER GELİYOR
Hazar Denizi’nde üretilen doğalgazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınmasını hedefleyen TANAP’ın açılış törenine, katılacak Erdoğan kente diğer ülkeleri liderleriyle birlikte gelecek. Bugünkü açılış törenine TANAP Projesinin paydaş ülkelerinden devlet başkanları, enerji bakanları, enerji şirketlerinin yöneticileri ve üst düzey bürokratlar katılacak.

YÜZYILIN PROJESİ TANAP
Yüzyılın enerji projelerinden birisi olarak görülen TANAP, Türkiye Gürcistan sınırından başlayarak Eskişehir dahil 20 ilden geçecek ve Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacak. Bu noktadan, Avrupa ülkelerine doğal gaz aktaracak olan TAP Doğal Gaz Boru Hattı’na bağlanacak. Proje kapsamında Türkiye sınırları içerisinde biri Eskişehir ve diğeri Trakya’da olmak üzere, ulusal doğal gaz iletim şebekesine bağlantı için iki çıkış noktası yer alacak.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTACAK
TANAP Projesinin de açılışı yapılacak olan tören saat 14.00’de Vilayet Meydanında yapılacak. Törenin ardından halka hitap edecek olan Erdoğan seçime dair gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.
Erdoğan ve beraberinde gelecek olan diğer liderler için ise bu sabahtan itibaren yoğun güvenlik önlemleri alınacak. Bazı caddeler bugün trafiğe kapalı olacak.

 

istikbal gazetesi

1.703 okunma

Yorum Yap

26 Aralık 2018 Çarşamba

Okullar Bir Gün Tatil

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 294
 
yukarı