Ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz acaba - Eskişehir Haberler

Ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz acaba

Anasayfa / Güncel

Bir vatandaşın sosyal medyada yayınladığı şikayetini sizlerle paylaşmıştım. Göztepe Mahallesi’nde yaşayan bu vatandaş yolun içler acısı halini fotoğraflayıp sosyal medyaya koymuştu. Ben de yetkililere daha hızlı ulaşması adına buradan paylaşmıştım. Vatandaş o şikayetinde, şunları yazmıştı.

“Merhaba. Göztepe Mahallesi Çeşmealtı Sokak’ta Tedaş’ın kazdığı çukurları belediye kapatmadığı için devamlı araçlarla ve yaya olarak geçerken zorluk çekiyoruz. Sokak çok aşırı dik. Araçlar tek yönden karşıdan gelene yol vermek zorunda kalıyor. O sokaktaki çukurun kapanmaması o nedenle çok büyük bir sıkıntı. Kaç kere araçla geçerken gece gündüz o çukurun içine düştüm. Yaklaşık derinliği bazı yerlerde 50 cm varıyor. Bunu yayınlarsanız belki birilerine dokunur yaparlar umarım.”

Vatandaşın bu şikayetinin üzerinden haftalar geçti. Ancak Halil Yasin İlkokulu’nun olduğu bölgedeki sokaklar gerçekten de içler acısı. Yakın zamanda o bölgeyi kullandım. Bahsedilen yer yapılmamış. Sokaklardaki çukurlar yağmurun da yağması ile genişlemiş. Yağmur sularının taşıdığı mıcırlar da sola saçılmış. Hani derler ya, “Hangi yüzyılda yaşıyoruz” diye. Tam da öyle bir durum var. Şehrin merkezinde yollar benim köyümün yolları gibi!
Kimse kusura bakmasın. Bu tür hizmetlerde bir zaman dilimi vardır. O süreç içerisinde yaparsınız ve vatandaş da hoş görür. Ancak bir yılı aşkın zamandır aynı manzara varsa ya art niyet vardır ya da işbilmezlik!..

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 

907 okunma

Yorum Yap

26 Aralık 2018 Çarşamba

Okullar Bir Gün Tatil

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 294
 
yukarı