Vali Çakacak’ın Türkiye Kızılay Derneği’nin 150. Kuruluş Yıldönümü Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak’ın Türkiye Kızılay Derneği’nin 150. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Anasayfa / Güncel

11 Haziran 1868 tarihinde ‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti’ adıyla kurulan Türk Kızılayı, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğmuştur.

Türk Kızılayı din, dil, soy ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insanî ihtiyaçları karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve en güçlü yardım teşkilatlarından biridir.

Türk Kızılayı, sınır tanımayan faaliyetleri dolayısıyla, hem uluslararası yardım kuruluşları arasında güvenilirliği ve itibarıyla ön plâna çıkmış hem de milletimizin gönlünde önemli bir yer edinerek, ülkemizin yüz akı olmuştur.

Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılayı, Türk Milleti’nin ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ somutlaşmış hâlidir.

Türk Kızılayı’nın, 150 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ile aynî ve nakdî yardımlar ile kurumun güçlü kılınması gerekmektedir. Milletimizin ve yardımsever Eskişehir halkının bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a her türlü yardımlarını ve Kızılay ile işbirliklerini devam ettireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Kızılay Derneği’nin 150. Kuruluş Yıldönümü’nü içtenlikle kutluyor; Eskişehirli hemşerilerime sevgi, saygı ve selâmlarımı sunuyorum.

726 okunma

Yorum Yap

26 Aralık 2018 Çarşamba

Okullar Bir Gün Tatil

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 323
 
yukarı