Kızılay da 150 Yaşında.. - Eskişehir Haberler

Kızılay da 150 Yaşında..

Anasayfa / Güncel

Türk Kızılay’ı 150 yıl önce bugün, yaraları sarmak, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak amacı ile doğdu. Sabah saatlerinde Valilik meydanında Atatürk Anıtı’na Çelenk koyma töreni ile kutlamalar başladı.

Türk Kızılay’ı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel GİRGİN yaptığı açıklamada;
“ Kuruluşundan itibaren Uluslararası Kızılhaç Kızılay Hareketinin doğal üyesi olan Türk Kızılay’ı, Kızılayların ilki ve isim babasıdır. İnsanlık, ayırım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik, evrensellik olarak belirlenen hareketin temel ilkelerini benimseyen dernek, bir asrı aşkın süredir, dünyanın her yerinde yardıma muhtaç ve korumasız durumda olanların yanında olmuş, uluslararası görevlerde sergilediği örnek hizmet anlayışıyla ayrıcalıklı ve saygın bir konuma ulaşmıştır.

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi olarak misyonumuz afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmaktır.

Tüm bu çalışmalar odağında sizlerden aldığımız enerji ile gerek ulusal gerekse uluslararası standartlarda örnek seçilmiş olup, öncü faaliyetler gerçekleştiriyor durumdayız.
Kadın kollarımızla birlikte 2000'den fazla yardıma ihtiyacı olan çocuğumuzu ve anneyi kıyafetle, gıda paketiyle ve doğum malzemesiyle buluşturduk. Gençlik Kollarımız; Anadolu Üniversitesi Kızılay Kulübü, Osmangazi Üniversitesi Kızılay Kulübü ve Lise Öğrenci Kulüplerindeki gönüllülerimiz ile birlikte birden çok ulusal ve uluslararası proje gerçekleştirmiştir.

İlk yardım eğitimlerinde ülkemizde 2. Olduk. Ve bugüne kadar fabrikalarımızdan üniversitelerimize kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarımızda 40 bin vatandaşımıza ilk yardım eğitim verdik.

Hizmette sınır tanımayan Türk Kızılay’ımızın iyilik yolunda nice 150 yıllara ulaşmasını diliyorum.
Siz yardımseverler var oldukça Türk Kızılayı da var olmaya devam edecek! “ dedi.

713 okunma

Yorum Yap

26 Aralık 2018 Çarşamba

Okullar Bir Gün Tatil

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 223
 
yukarı