CHP’LİLER ÇEKİNDİ BÜYÜKERŞEN ÇEKİNMEDİ - Eskişehir Haberler

CHP’LİLER ÇEKİNDİ BÜYÜKERŞEN ÇEKİNMEDİ

Anasayfa / Güncel

Başkan Kazım Kurt ruhsatsız Güvercin Köyü yine yeşil alandan çıkarmak istedi. AK Partililer karşı çıktı, komisyondaki CHP’liler yine çekimser kaldı. Yılmaz Büyükerşen veto edip Kurt’u savundu

Can Hacıoğlu - Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, içindeki kümeslerin yapı ruhsatı olmadan yapıldığı ortaya çıkan ve bu nedenle Büyükşehir Belediyesi Encümeni tarafından da daha önce idari para cezası kesilen Güvercin Köy’ün yeşil alandan çıkarılıp, belediye hizmet alanı yapılması talebini bir kez daha meclis gündemine getirdi.

CHP’LİLER YİNE ÇEKİMSER KALDI
Daha önce Büyükşehir Meclisi’nde AK Partililerin oy çokluğu ile reddedilen talep için, İmar Komisyonu’ndaki CHP’li meclis üyelerinin de “çekimser” kalmaları dikkat çekmişti. İmar Komisyonu’nda bulunan CHP’li Erdoğan Aydoğmuş ve Hüseyin Erdemir, komisyonda talebin reddedilmesi ile ilgili kararda “çekimser” kalmıştı. Komisyon gündemine yeniden gelen kararda iki meclis üyesinin yine “çekimser” kaldıkları öğrenildi.

 “VİCDANLARINA GÖRE ÇEKİMSER OLABİLİRLER”
Büyükşehir Meclisi’nin dünkü toplantısında, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Güvercin Köy’ün bulunduğu alanın yeşil alandan çıkarılmasının  usulüne uygun olduğunu savunurken, AK Partili meclis üyeleri bu duruma yine karşı çıktı ve komisyonda çekimser kalan CHP’li üyelerin de neden çekimser kaldıklarını konuşmalarını istedi. Başkan Yılmaz Büyükerşen ise araya girip, “Vicdanlarına göre çekimser kalmış olabilirler” diyerek kendisinin meclis kararını veto edeceğini söyledi. Bu sözler sonrasında madde hemen oylanıp diğer maddelere geçilirken, CHP’li iki meclis üyesinin mecliste konuşamamış olması da dikkat çekti.

RUHSATSIZ DİYE CEZA KESİLMİŞTİ
Odupazarı Belediyesi’nin Güvercin Köy projesinde yapılan yapı ve kümeslerin yeşil alan ve park alanı olan alana, yapı ruhsatı olmadan yapıldıkları ortaya çıkmış, Valiliğin uyarısı sonrasında Büyükşehir Belediyesi Encümeni bu nedenle Odunpazarı Belediyesi’ne idari para cezası kesmişti. Başkan Kazım Kurt, söz konusu alanın yeşil alandan çıkarılıp belediye hizmet alanı yapılması, bunun karşılığında Alpu’daki başka bir belediye alanının yeşil alana dönüştürülmesi talebini önceki meclis toplantısında gündeme getirmiş. Bu talep oy çokluğu ile reddedilmişti. Şimdi Büyükerşen’in de Kurt’u desteklemesi ve veto etmesi sonrasında Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararın  mahkemelik olacağı belirtiliyor.
Resim - 14590_2_l.jpg
Resim - 14590_1_l.jpg

Önceki haberler

KAZIM KURT’A GÜVERCİN KÖY ŞOKU

KÜMESTEN DE CEZAYI YEDİ

 

2.494 okunma

Yorum Yap

17 Ocak 2019 Perşembe

İNÖNÜ BELEDİYESİ YOLDA BIRAKMADI

17 Ocak 2019 Perşembe

KENTİN GÖBEĞİNDE YOLDA KALDIK!

16 Ocak 2019 Çarşamba

ASFALT PARASINI GERİ VERECEĞİZ

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

online ziyaretçi: 190
 
yukarı