Güvercin Köy İle İlgili CHP’li Üyeler de Çekimser Oy Kullandı - Eskişehir Haberler

Güvercin Köy İle İlgili CHP’li Üyeler de Çekimser Oy Kullandı

Anasayfa / Güncel

Daha önce Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelen ve tartışma yaratan 8 alandaki imar planı değişikliği talepleri Başkan Büyükerşen tarafından veto edilmişti. Veto süresi dolan bu 8 yer ile ilgili plan değişikliği talebi komisyondan bir kez daha gelince Büyükerşen maddeleri hem bir kez daha veto ettiğini hem de yargıya taşıyacağını söyledi.

Büyükerşen’in, Tepebaşı ve Odunpazarı’ndaki 8 ayrı bölgeyi kapsayan maddeleri yargıya taşıma kararının ardından bu 8 farklı alan ile ilgili son kararı mahkeme verecek.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ikinci oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı.


Mecliste gündeme gelen 42 maddeden 8’i Başkan Büyükerşen tarafından önceki meclis oturumlarında veto edilmişti.


“GÜVERCİN KÖY TARTIŞMASI”


Yeniden gündeme gelen 8 madde için kararlarında ısrarcı olduğunu söyleyen AK Partililerin kararını Başkan Büyükerşen yeniden veto ederek mahkemeye taşıyacağını ifade etti.


Büyükerşen’in yargıya taşıyacağı maddeler içerisinde Güvercin Köyü’n taşınmasına ilişkin imar düzenlemesi, bir market şirketinin talebi, 2 benzin istasyonuna ilişkin düzenleme talebi ve bazı bölgeler için istenen plan değişikliği ile ilgili talep edilen 4 alan yer alıyor.


Mecliste görüşülen maddeler arasında yer alan Güvercinköy ile ilgili ilginç bir karar alındı. 


AK Parti grubu meclise taşınan Güvercinköy’ün plan değişikliğine gidilmeden yeşil alana yapılmasından dolayı  ret oyu verdi.


Konu hakkında söz alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Güvercinköy için usulüne uygun bir öneri ile gelmemize rağmen ısrarla talebimiz reddedildi. Israr etmenin anlamının ne olduğunu anlamış değilim” dedi.


“KESİN HESAP OY BİRLİĞİYLE”


Konuşmaların ardından oylamaya gidildi. Kurt, komisyon kararına ret oyu verirken, Güvercinköy ile ilgili CHP’li meclis üyeleri çekimser kaldı. Başkan Büyükerşen ilgili maddeyi veto ederek, kararı yargıya taşıdı.  

Öte yandan toplantıda 2017 yılı kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı görüşüldü. 2017 kesin hesabı ve taşınır kesin hesabı AK Partili bir üyenin ret oyu vermesi sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.

1.165 okunma

Yorum Yap

17 Ocak 2019 Perşembe

İNÖNÜ BELEDİYESİ YOLDA BIRAKMADI

17 Ocak 2019 Perşembe

KENTİN GÖBEĞİNDE YOLDA KALDIK!

16 Ocak 2019 Çarşamba

ASFALT PARASINI GERİ VERECEĞİZ

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

online ziyaretçi: 185
 
yukarı