Hizmet Yerine Gönderme Alışkanlığı TARTIŞMAYI FİTİLLEDİ - Eskişehir Haberler

Hizmet Yerine Gönderme Alışkanlığı TARTIŞMAYI FİTİLLEDİ

Anasayfa / Güncel

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kente yapılan onca yatırımları görmezden gelerek öyle bir açıklama yaptı ki arkasından yanıt da gecikmedi. Şehir Hastanesi yapımı tamamlanmak üzere olmasına karşın bir türlü başlamayan toplu ulaşım konusu geçtiğimiz günlerde meclis toplantısında da gündeme geldi. Şehir Hastanesi inşaatın öncesinde de toplu ulaşım ve üst yapı konusunda büyük sorunları olan bölgedeki yeni düzenleme sonrasında daha da önemli hale gelecek olan toplu ulaşım sisteminin bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Ancak bu konuda hala atılmış somut adımlar söz konusu değil.

Geçtiğimiz dönemde benzer bir tartışma Yeni Eskişehirspor Stadyumu konusunda da yaşanmıştı. Yine şehir içinde kalan alan ile ilgili gözler Büyükşehir Belediyesine çevrilmiş ve belediye bu yolu yapmama konusunda bahaneler öne sürüyordu. Ancak sonrasında bölgede bir çalışma gerçekleştirilerek yollar yapıldı. Toplu ulaşım konusunda ise maç günleri ek araçlar sağlanarak sorun çözülüyor.

Elbette kentte sadece bu alanlar adeğil belediyenin kendi projelerinde de uzun süre toplu ulaşım sıkıntıları yaşandı. Hatta alandaki otopark ihtiyacı bile uzun süre sonra tam olarak çözülebildi.

Tüm bunların yanında meclis gündeminde Ak Partili meclis üyelerinin Şehir Hastanesi ile ilgili soruları sonrasında Büyükşehir belediyesi bir garip açıklama yaparak Kayseriye gönderme yaptı. Kayseride şehir hastanesinin yolunun bakanlık tarafından yapıldığı ifade edilen açıklamaya ise yanıt gecikmedi.

Eskişehirde de çevre yolu projesi, tren yolunun yer altına alınması projesi, kent çöplüğünün tekrar düzenlenmesi için gerekli bütçenin temeni, istasyon meydanının düzenlenmesi için gerekli bütçenin temini gibi pek çok konuda gelen destekleri görmezden gelen bu açıklamaya yanıt sosyal medya üzerinden geldi.

İstikbal gazetesinde yer alan Twitter atışması başlıklı haberde durum şöyle okurlara duyuruldu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik twitter’dan atıştı. Tartışma konusu her iki şehre de yapılacak olan şehir hastanelerine gidecek tramvay yapımı oldu.

 Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, twitter hesabından ‘Onlara var bize yok’ başlıklı bir gazete kupürü ile birlikte, "Yapımı devam eden Şehir Hastanesi’ne gidecek tramvay projemizi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak bin bir güçlükle kendi imkanlarımız ile yapmaya çalışıyoruz. Oysa Kayseri’de yapılan Şehir Hastanesi’ne gidecek olan tramvay yapımının Ulaştırma Bakanlığı tarafından üstlenildiğini öğrendik. Yıllardır söylediğimiz gibi Bakanlıklar yatırımlarını, şehirlerden aldıkları oya göre değil de hizmette eşitlik ilkesine göre yapmaları doğru olandır" mesajını paylaştı.

 "YILMAZ BAŞKANIMIN ELLERİNDEN ÖPÜYOR KANDİLİNİ KUTLUYORUM"
 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, bir gün sonra Büyükerşen’e resmi twitter adresi üzerinden yanıt verdi. Büyükerşen’e ‘Yılmaz Amcam’ diye hitap eden Çelik, Miraç Kandili kutlamayı da ihmal etmedi. Başkan Çelik, Büyükerşen’e, "Eskişehir’den Başkan Yılmaz Amcam bir twit atarak Kayseri’de yapılacak bir yatırım için sitemde bulunmuş. Oysa bizler hükümetimizin her ilde yaptığı işlerle gurur duyuyor ve övünüyoruz. Tıpkı Eskişehir’e Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 ayrı köprülü kavşakla övündüğümüz gibi. Neden Kayseri’de şehir içindeki 14 ayrı köprülü kavşağı Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak tamamen öz kaynaklarla yapıyoruz diye sitem etmeden. Tıpkı Eskişehirmizdeki Yüksek Hızlı Tren yatırımı ile tüm Eskişehirli vatandaşlarımızın İstanbul’a, Ankara’ya ve Konya’ya güvenli ve hızlı seyahat edebildikleri için övündüğümüz gibi. Neden Kayseri’de hızlı tren yok diye sitem etmiyoruz. Tıpkı Eskişehir’de Ulaştırma Bakanlığımızın son 14 yılda yaptığı 4.58 milyar TL’lik yatırımlarla övündüğümüz gibi. Neden Kayseri’de bu kadar devlet yatırımı alamıyor diye sitem etmiyoruz. Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün. Ama mübarek gecede amcam yaşındaki Yılmaz Başkanımın ellerinden öpüyor kandilini kutluyorum" şeklindeki tweet mesajlarıyla yanıt verdi.

 

 

2.469 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 215
 
yukarı