Üye girişi  
Eskişehir
www.eskisehir.net.tr

 
 
Anasayfa
İletişim 
Apart ve Yurtlar
Arkadaş
Chat / Sohbet YENİ
Emlak Merkezi
Etkinlik Gündemi (konser, parti, sergi,...)
Fıkra
FİRMA REHBERİ
Forum
Foto Galeri
Gazete ve Haber Linkleri
Gruplar
Haber
Otomobil - Otocenter
Oyun oyna YENİ
RADYO - TV İZLE YENİ
Seri İlanlar
Sinema
Şiir
Tiyatro & Senfoni
emlak sitesi  
 Sitede Ara  
 
  Bilim-Teknoloji    Ekoloji    Ekonomi    Eğitim    Güncel    Kültür-Sanat    Magazin    Otomobil-Motorsiklet    Polis    Politika    Sağlık    Spor    Yaşam   
 
Eğitimlerini Tamamlayan 106 Er Yemin Etti
Eğitimlerini Tamamlayan 106 Er Yemin Etti
14.04.2018 04:02:50  

Temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 370'nci kısa dönem 106 Jandarma er için yemin töreni düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen yemin törenine; Vali Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, erlerin aileleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Çakacak, “Türk Milleti, geçmişte kurduğu görkemli medeniyetlerle tarihe yön veren ve tarih yapan yazan bir millettir.” dedi.

Türk milletini tarihe yön veren konumuna taşıyan unsurların başında etkin, caydırıcı, saygın ve güçlü bir orduya sahip olmasının geldiğini ifade eden Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

Böylesine anlamlı bir törene katılmaktan, sizlerle bir arada bulunmaktan, gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Türk Milleti, geçmişte kurduğu görkemli medeniyetlerle tarihe yön veren ve tarih yapan, tarih yazan bir millettir. Türk Milletini tarihe yön veren konumuna taşıyan unsurların başında ise etkin, caydırıcı, saygın ve güçlü bir orduya sahip olması gelmektedir.

Üstün vasıfları ve şanlı bir geçmişi bulunan Türk ordusu, sahip olduğu yetişmiş insan gücü, üstün teknolojik donanımı ve modern teçhizatı ile bugün de dünyanın sayılı orduları arasında yer almaktadır.

Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki kusursuz plânlama, harekâtta kullanılan yerli ve millî mühimmatlar, Türk askerinin cesareti ve profesyonelliği neticesinde ulaşılan parlak bir zafer ile dosta güven, düşmana korku verilerek Türk Silahlı Kuvvetlerimizin caydırıcı gücü tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir.

Küresel ve bölgesel istikrarsızlıklara rağmen büyümesini aralıksız sürdüren ülkemiz, dünya genelinde ağırlığını her geçen gün artırmaktadır. Özellikle savunma sektöründe dışa bağımlılığımız her geçen gün azalmaktadır. Günümüzde ülkemiz modern silah ve teçhizatlarını kendisi üretir, hatta ihraç eder konuma gelmiştir. Bu bizim için tarifsiz bir gururdur.”

Yemin eden kahraman vatan evlatlarına da seslenen Vali Çakacak, şöyle devam etti:

Sizler, güzel ülkemizin dört bir yanından gönüllerinizde vatan, millet, namus, mukaddesat, bayrak aşkı ve askerlik şuuru ile ilimize geldiniz ve bugün unutulmayacak güzellikte bir törenle, dünyanın en eski, disiplinli ve en güçlü ordusunun resmen birer neferi oldunuz.

Burada aldığınız nitelikli eğitimler sayesinde askerliğinizin kalan süresi içinde ülkemize, Türk Milleti’ne en iyi hizmeti sunacağınızdan eminiz. Bağımsızlığımızın sembolü olan ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde; anne, baba, kıymetli konuklar ile komutanlarınızın şahitliğinde biraz önce yaptığınız yemine sadık kalacağınızdan hiç kuşku duymuyoruz.

Sizlerin her zaman yüce Milletimize layık olma azmi ve kararlılığı içinde, Milletimizin emrinde olmanın şeref ve gururunu taşıyacağınıza; görevinizi doğruluk, mertlik ve şerefle, vatana hizmet aşkıyla, sorumluluklarınızın bilincinde olarak yerine getireceğinize yürekten inanıyoruz.

Ülkemiz, bölgesinde ve dünyada ağrılığını gittikçe hissettirmekte ve küresel bir güç olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ülkemizin bu ilerleyişini ve gelişmesini hazmedemeyenler saldırılarına aralıksız devam etmektedir.

Taşeron olarak kullandıkları çeşitli terör örgütleri ile hain emellerini gerçekleştireceklerini sanarak Devletimizi ve milletimizi hedef almaktadırlar.

Ancak Yüce Milletimizin değerli evlatları ve özellikle de Vatan, Bayrak aşkı ile dolu siz kahraman evlatları var oldukça bu hainler emellerine asla ulaşamayacaktır.

Sizler görevinizi ifa ederken cennet vatanımızı ve yüce milletimizin geleceğini tehdit etmeye cüret edecek iç ve dış düşmanlara gerektiğinde en sert cevabı verecek, vatandaşlarımıza karşı ise devletimizin sevgisi, sıcaklığı ve şefkat eli olacaksınız.

Sizleri yetiştirerek göreve hazır hâle gelmenizde emeği bulunan tüm komutanlarımıza ve jandarma personelimize teşekkür ediyorum.

Sizleri her türlü zorluğa katlanarak bin bir emekle yetiştiren, bayram havasında kınalı kuzularını Peygamber ocağına gönderen değerli ailelerinize huzurlarınızda şükrânlarımı sunuyorum.

Acemi eğitimlerini tamamlayan Mehmetçiklerimizi tebrik ediyor, değerli Mehmetçiklerimize yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını temennisinde bulunuyor ve yolunuz, bahtınız açık olsun diyorum.”

Yaklaşık dört hafta önce vatani görevlerini ifa etmek için kendilerine emanet edilen vatan evlatlarının temel askerlik eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyleyen İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu da, “Her anne ve baba, evladının askerlik yaptığını görmek ve bununla gururlanmak ister. Bu kutsal yuvaya adım attığı andan itibaren Mehmetçik adını alan evlatlarımız bizim olduğu kadar sizin ve Yüce Milletimizin de gurur kaynağıdır.” diye konuştu. 

Yemin eden 370’nci kısa dönem askerler adına konuşan J.Er Alperen Şen ise, “Yüreği vatan sevgisiyle dolu Mehmetçikler olarak hepimiz bir araya geldik. Bundan sonra bize emanet edilen vatanı en iyi şekilde koruyacağız. Bizi bu vatana faydalı birer insan olarak yetiştiren anne ve babalarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 370'nci kısa dönem 106 er, bayrak ve silahların olduğu masalara ellerini koyarak topluca yemin etti. Birliğe ilk katılan ve eğitimlerde başarılı olan erlerin ödülleri Vali Çakacak tarafından verildi. Program, Jandarma Marşının okunması ve askerlerin geçit töreni ile sona erdi.

 

Gönderen: eskisehirgundem
2587 defa okundu 
Facebookta Paylaş
Yazdır

Bu habere yorumlar 
 
En Çok Okunanlar


Güncel Haberleri
Eskişehir-Sarıcakaya yolunu çöplüğe çevirdiler

Büyükşehir Belediyesi sınır alanı içerisinde kalan Eskişehir-Sarıcakaya yolu &uu...

Martlı Suyu Tüm Engellemelere Rağmen HİZMETE SUNULACAKTIR

İnönü’deki Martlı suyu konusunda Büyükşehir Belediyesinin yaptığı a&cce...

TOKİ’DEN YİNE EV ALACAK GALİBA

TOKİ’den ev sahibi olan Kazım Kurt, başkan seçildikten sonra yıllarca “TOKİ il...

BİSİKLET YOLU GİBİ: Gerçekten çok dar!

Şeker Fabrikası önünden geçen Sivrihisar 2 Caddesi’ndeki tramvay ça...

Vali Çakacak’ın ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ Kutlama Mesajı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Ha...

Hizmet Edenler Gündüz, Engel Olanlar Gece ÇALIŞIR

Geçtiğimiz yerel seçim döneminde yerel yönetim kanunundaki değişiklikler ...

Rögarlara bakım şart ALT YAPI YATIRIMLARI YETERSİZ (Mİ?)

Eskişehirde en yakın zamanda yaşanmış sıkıntılardan birisi yeni asfalt atılan Mustafa Kemal Atat&... VİDEOLU

Meğer İSTESE YAPABİLİRMİŞ! Oysa Kendi de Toki de Oturuyor

Seçilmeden önce “Karapınar’a TOKİ’yi sokmam” diyen, seç...

ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA ZULME SON VER!

Türk Ocakları tarafından Hamamyolu caddesinde basın açıklaması ve imza kampanyası yap...

Hac ön kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığından, ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatlarını 8-14 Aralık...

Yaşamak İçin En İyi Kentler Listesi

Forbes, "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler" araştırmasının sonuçla...

Ya Seçim Gelecek, Ya Uzun Uzun Uğraşacaksınız

Eskişehirliler hizmet almak için, sıkıntılar ile ilgili çözümler üre...

Eskişehir, ‘Travel Turkey İzmir 2018 Turizm Fuarı’ nda

Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm fuarlarından biri olan ve bu yıl 12...

BÜYÜKŞEHİR YAPMADI: İnönü Belediyesi Martlı Suyunda İlk Kazıya Başladı

Eskişehir İnönü Belediyesi ilçenin en önemli sembolü Martlı Suyu’...

SİVRİHİSAR BELEDİYESİ İZMİR’DE 12. TURİZM FUARINDA YERİNİ ALDI

Sivrihisar Belediyesi tarihi, turistik ve kültürel değerlerini tanıtmak ve ilçen...

 

 
 
 • Eskişehir Telefon Rehberi
 • Estram
 • Nöbetçi Eczaneler
 • Tiyatro Etkinlik
 • Ulaşım

 •  
  BATUHAN ÇİTEMEL
  KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIKLI BESLENMENİN PÜF NOKTALARI
  GÜNDOĞDU YILDIRIM
  BEŞ YILDIZLI TÜKETİM
  Hüseyin DÜŞ
  Bioenerji ile şifalan
  Hüseyin GÜVEN
  BAKKAL DEFTERİ…
  Konuk Yazar
  Bi tarihte “AKP iktidarının projesini” alkışlarken biz!
  Nevzat Laleli
  CHP – MSP HÜKÜMETİ
  Özgür TIKIZ
  Devlet Vatandaşına Tuzak Kurmaz!
   


   

  online ziyaretçi: 326
  online üye: 0
   
    eskişehir


  eskisehir@eskisehirreklam.com