Caddeye konan refüj vatandaşları da ayırdı - Eskişehir Haberler

Caddeye konan refüj vatandaşları da ayırdı

Anasayfa / Güncel

Akarbaşı’nda, Şehit Yüzbaşı Tuncer Güngör Caddesi üzerinden askerlik şubesine dönüşün olduğu yerde sanırım bir kavşak ya da refüj çalışması yapılıyor. Konu sosyal medyada da gündem olmuş. Bölge halkı da tartışmalara katılmış. Kimisi doğru bulmuş, kimsi de yolu daraltmanın yanlış olduğunu savunmuş.

Mesut Yıldırım adlı bir sosyal medya kullanıcısı, paylaştığı fotoğrafın altına, “Başka şehirlerde yol genişletiliyor bizde yol daraltılıyor. Önce ışık koydular, sonra hız kesici set, yetmedi, orta refüj! Nasıl bir trafik anlayışı bu. Sağa park ettiler mi tek şerit yol sola dönüş nizamiye kapısına nasıl dönecek araçlar. Bunu çizen yapan mühendis, sen gerçekten Eskişehir halkına ıstırap yaşatıyorsun. Anlamıyorsan yapma bu işi. Anlayanlar yapsın. Yol kalmadı Eskişehir içinde burası da askerlik şubesi önü” diye tepkisini dile getirmiş.

Ali Oktay Eser adlı kullanıcı da yaptığı yorumda, “Önce kendinize bakın. Önünüze gelen yere park edersiniz, kurallara uymazsınız, arabaya binince kendinizi kral zannedersiniz sonra da ahkâm kesersiniz. Oraya önce ışık kondu uymadınız, sonra dubayla ayırdı uymadınız, şimdi de beton döküyor yine uymayacaksınız. Bu akşam, kapımızı önündeki kaldırım dar, bir de araba koyuyorlar. Zar zor girebiliyoruz. Denk gelip söylediğimiz zaman “Yolu da mı satın aldın” diyorlar. Önce kurallara uyun karşınızdakine saygı gösterin, sorun kalmaz” notunu eklemiş.

Bölgede bir sorun olduğu açık. Anladığım kadarıyla da çözüm için çeşitli yollar denenmiş, denenmeye de devam ediliyor. Bölgede bir park sorunu olduğunu da biliyorum. İlgili mühendislerin iyi bir şekilde ölçüp, biçip, tartması, vatandaşı mağdur etmeden çözüm bulması gerekiyor.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

3.022 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 179
 
yukarı