Hala Yolu Yapılmadı BİR AN ÖNCE YAPIN ARTIK - Eskişehir Haberler

Hala Yolu Yapılmadı BİR AN ÖNCE YAPIN ARTIK

Anasayfa / Güncel

AK Parti grubu mecliste, Şehir Hastanesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken yol ve altyapı çalışmalarını yeniden gündeme taşıdı, “Bu sorunlar bir an önce çözülmeli” diyerek önerge verdi

Can Hacıoğlu - Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubu verdiği yazılı önerge ile yapımı hızla devam eden ve yıl sonuna kalmadan açılması planlanan 71 Evler’deki Şehir Hastanesi ile ilgili eksiklikleri ve sorunları gündeme taşıdı. AK Parti grubunun talebiyle gündeme eklenen önergede, Şehir Hastanesi için Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda yapılması gereken yol, altyapı, kanalizasyon ve kullanma suyu bağlantıları ile ilgili eksiklerin bulunduğu belirtilerek, bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiği belirtildi. Önerge oylanarak gündeme alındı ve ilgili komisyona havale edildi. Şehir Hastanesi’nin yapımı devam ederken, henüz karayolu ve tramvay ile ulaşım konusunda ilerleme kaydedilmemesi tepki topluyor.

“BELEDİYE ZARARA UĞRAMASIN SAKIN”
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ayrıca söz alan AK Parti grubundan Ahmet Yapıcı, Adliye yanında yapılan belediyenin otoparkının işletilmesi için ihalenin yapıldığını belirterek, “Öğrendiğimiz kadarıyla iki firma dosya almış, tek firma ihaleye girmiş. Çevredeki açık otoparkları bile sorduğumuzda aylık kiraların 4 bin lira gibi olduğu belirtilirken, çok düşük bir fiyata kiralandığı söyleniyor. İhalenin iptali düşünülüyor mu? Belediye sakın zarara uğramasın” dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise, bu konudan haberi olmadığını söyleyerek, bilgi alacağını belirtti.

ÖZEL GÖRÜŞME İSTEDİ
Meclis toplantının başında Başkan Yılmaz Büyükerşen’in AK Parti grubundan özel görüşme talep etmesi ve “2 dakika özel görüşelim. Sizin lehinize” demesi dikkat çekti. Toplantı başında Büyükerşen, AK Parti grubundan Mustafa Birsen ve Ahmet Yapıcı ile kısa bir görüşme yaptı.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Meclis toplantısında ayrıca, encümen ve komisyon üyeleri seçildi. Encümene AK Parti’den Yaşar Çorapsız, Tuncer Köküer, Adem Çakır, Hızır Ayık, Ali Cebeci seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Ahmet Yapıcı, Rahime Turan, Mustafa Önder, Mustafa Arslan, Mustafa Özkan, CHP’den de Abdülkadir Adar ve Ahmet İlker seçildi. İmar Komisyonu’na da AK Parti’den Tuncer Köküer, Yaşar Çorapsız, Nuri Temizsoy, Hasan Doğru, Hamdi Karakuş, CHP’den de Hüseyin Erdemir, Erdoğan Aydoğmuş seçildi.

2eylul.com.tr

2.888 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 200
 
yukarı