Duba Dikmekten Arta Kalan Zamanda da Bunları DİKİYORLAR GALİBA - Eskişehir Haberler

Duba Dikmekten Arta Kalan Zamanda da Bunları DİKİYORLAR GALİBA

Anasayfa / Güncel

Levha değil otopark gerek

İki Eylül Caddesi’nden bir manzara. Gördüğünüz gibi yol boyunca park etmek yasak ve bir dolu “Park etmek yasaktır” tabelası konulmuş. Hatta bir yerde Alaaddin Park’a çıkan ve caddenin darlaştığı bölümde iki elektrik direği arasına 4 levha birden konulmuş.  Levhaların hepsinin altında bir de “aracınız çekilir” işareti de var, ama yine de o levhaların önüne park edildiğini görüyoruz. Sonuçta ilginç bir manzara ortaya çıkıyor. Park edilmesin diye bir dolu tabela ve uyarı koyuluyor, ama yine de park ediliyor. İşin ilginç tarafı, bu kadar levha konulması bir yandan da yaya kaldırımını geçilmez hale getiriyor, kaldırımı daraltıyor.

Park eden kişiler haklı değil elbette. Bu cadde boyunca yol dar park edilmemesi gerekiyor. Öte yandan, otopark ihtiyacının çok olduğunu da gösteren bu durum karşısında, alınan önlem levha sayısını arttırmak ve adım başı levha koyulması… Park edilmesin derken bu sefer de kaldırım dar hale getiriliyor ve çirkin de bir görüntü ortaya çıkıyor.
Manzara Eskişehir’de trafik sorununa bakıştaki yanlış bakış açısını ortaya koymuyor mu sizce de… Ha, bu arada aklımıza gelmişken, Odunpazarı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin bitmek bilmeyen otopark inşaatı halen tamamlanmış değil. Bir yılda bitmesi gereken katlı otopark, üçüncü yılını dolduracak. Duran inşaat çalışmasına bir ara Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden başlattığı konuşuluyordu. Ama inşaat çalışması yeniden durdu, bir şey yapılmıyor deniliyor. Bunu da bu vesileyle hatırlatmış olalım. Kaldırımları “park edilmez” levhaları ile dolduracağımıza, önce şu otoparkları bir bitirebilsek mi acaba..

2eylul.com.tr
Mehmet Önel

 

3.606 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 166
 
yukarı