Üye girişi  
Eskişehir
www.eskisehir.net.tr

 
 
Anasayfa
İletişim 
Apart ve Yurtlar
Arkadaş
Chat / Sohbet YENİ
Emlak Merkezi
Etkinlik Gündemi (konser, parti, sergi,...)
Fıkra
FİRMA REHBERİ
Forum
Foto Galeri
Gazete ve Haber Linkleri
Gruplar
Haber
Otomobil - Otocenter
Oyun oyna YENİ
RADYO - TV İZLE YENİ
Seri İlanlar
Sinema
Şiir
Tiyatro & Senfoni
emlak sitesi  
 Sitede Ara  
 
 

Bilim-Teknoloji Haber Başlıkları
Bilim-Teknoloji 
 

Ekoloji Haber Başlıkları
Ekoloji 
 

Ekonomi Haber Başlıkları
Ekonomi 
 

Eğitim Haber Başlıkları
Eğitim 
 

Güncel Haber Başlıkları
Güncel 
 

Kültür-Sanat Haber Başlıkları
Kültür-Sanat 
 

Magazin Haber Başlıkları
Magazin 
 

Otomobil-Motorsiklet Haber Başlıkları
Otomobil-Motorsiklet 
 

Polis Haber Başlıkları
Polis 
 

Politika Haber Başlıkları
Politika 
 

Sağlık Haber Başlıkları
Sağlık 
 

Spor Haber Başlıkları
Spor 
 

Yaşam Haber Başlıkları
Yaşam 
 
 
PEKİ PROJE BİTTİĞİNDE AĞAÇLAR GERİ GELECEK Mİ?
PEKİ PROJE BİTTİĞİNDE AĞAÇLAR GERİ GELECEK Mİ?
6.12.2017 03:56:23  

Akın Sallarel, “3-4 ağaç kesildi” dedi. Kazım Kurt, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kabul etmem” dedi. Hamamyolu’nun eski ve yeni uydu görüntüleri ise yapılan ağaç katliamını açıkça gözler önüne seriyor

Can Hacıoğlu - Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesiyle ilgili en son CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallerel, “Hamamyolu’nda kurumuş 3-4 ağaç kesildi” demiş ve bu sözler tepki toplamıştı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da son açıklamasında, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi. Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran, Hamamyolu’nun öncesi ve sonrasını gösteren uydu görüntüleri ise bir kez daha yapılan ağaç katliamını açıkça gözler önüne seriyor. Kayıtlara göre Hamamyolu’ndan 20 yaşından büyük 57 ağacın kesildiği belirtiliyor.

BU GÖRÜNTÜLERE NE DİYECEK
Kuşbakışı görüntüler, Hamamyolu'ndaki yeşilin nasıl katledildiğini açıkça gözler önüne sererken, Kazım Kurt’un bu görüntülere ne diyeceği merak ediliyor. Google Earth web sitesi ve programı üzerinden alınan görüntülerde Hamamyolu'nun özellikle orta bölümü ve Sabahattin Günday Parkı bölümünde çok sayıda ağacın kesildiği açıkça görülüyor. Google Earth'ün web sitesinden vatandaşlar, Hamamyolu'nun yakın dönem görüntüleri ile yeşilde yaşanan azalmayı açıkça görebiliyor.

SOSYAL MEDYADA YAYILIYOR
Odunpazarı Belediyesi'nin Hamamyolu projesinde kayıtlara göre 20 yaşından büyük 57 ağacın kesildiği belirtilirken, Kazım Kurt son olarak belediyenin de bülteninde yer alan açıklamasında, “Hamamyolu’nda ağaç kesmedik, bu suçlamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi. Hamamyolu'nun büyük bir bölümünün betonla kaplandığı, ağaçların kesilmesiyle devasa bir beton köprü yapılan projenin inşaat çalışmaları halen devam ediyor. Sosyal medyada birçok vatandaş Hamamyolu ve Yediler Parkı'nın eski ve son halini gösteren fotoğraflarını paylaşarak tepkilerini göstermeye devam ediyor. Son olarak, Samsun'da AK Partili Canikli Belediyesi bir parkta ağaçlarındibine beton dökünce, Samsun'daki CHP'liler buna tepki göstermiş ve "doğa katlimamı" olarak nitelendirmiş, tepkiler üzerine AK Partili Canikli Belediyesi söz konusu betonu sökmüştü. Sözcü gazetesinin de aber yapıp geniş yer verdiği olayı 2Eylül'de kamuoyuna duyurmuş, Hamamyolu'ndaki durumla karşılaştırma yapılan haberimiz sosyal medyada da çok paylaşılmıştı. 

 

2eylul.com.tr

 

Gönderen: eskisehirgundem
2392 defa okundu 
Facebookta Paylaş
Yazdır

Bu habere yorumlar 
 
En Çok Okunanlar 
 
 • Eskişehir Telefon Rehberi
 • Estram
 • Nöbetçi Eczaneler
 • Tiyatro Etkinlik
 • Ulaşım •  

  online ziyaretçi: 272
  online üye: 0
   
    eskişehir


  eskisehir@eskisehirreklam.com