Üye girişi  
Eskişehir
www.eskisehir.net.tr

 
 
Anasayfa
İletişim 
Apart ve Yurtlar
Arkadaş
Chat / Sohbet YENİ
Emlak Merkezi
Etkinlik Gündemi (konser, parti, sergi,...)
Fıkra
FİRMA REHBERİ
Forum
Foto Galeri
Gazete ve Haber Linkleri
Gruplar
Haber
Otomobil - Otocenter
Oyun oyna YENİ
RADYO - TV İZLE YENİ
Seri İlanlar
Sinema
Şiir
Tiyatro & Senfoni
emlak sitesi  
 Sitede Ara  
Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Yardım ve Paylaşım -- > Bilgisayar

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Ücretsiz Program Çevirileri
Yazar Mesaj
kdrdmrl | Offline 9 Temmuz 2009 Perşembe 14:13  Ücretsiz Program Çevirileri
Yahoo! Messenger (8.1, 9.0, 10.0 ve 11.5 sürümleri), Notepad2, Attribute Changer, BestCrypt, BestCrypt Traveller, BCArchive ve BCWipe ve Foxit Reader programları ile Polonya’dan yayınlanan bir yapboz oyunu sitesinin arayüz dili, Kadir Demirel tarafından ücretsiz olarak Türkçeye çevrildi.


Yahoo! Messenger Türkçe Yama 8.1, 9.0, 10.0 ve 11.5, Notepad2, Attribute Changer, BCArchive, BestCrypt Traveller ve Foxit Reader programları ücretsizdir. BCWipe ve BestCrypt programları ise deneme sürümleridir.
Yahoo! Messenger ile;


- İstediğiniz kişiye çevrimiçi/çevrimdışı görünebilirsiniz.


- Çevrimdışı görünürken de dosya gönderip alabilir ve web kameranızı çalıştırabilirsiniz.


- Yahoo! Messenger üzerinden açtığınızda Yahoo! e-posta, varsayılan tarayıcınızda açılır.
BCWipe: Sildiğinizi düşündüğünüz veriler, Windows tarafından üstüne yazılmadıkça formattan sonra bile silinmiyor. Bu program ile verilerinizi kalıcı olarak silebiliyorsunuz.BCArchive: Klasör şifreleme programıdır. Bu programı kullanarak Kendi açılabilen şifreli exe dosyalar da oluşturabilirsiniz ve BCArchive programının kurulu olmadığı bilgisayarda bile bu dosya açılabilir.BestCrypt: Bu programı kullanarak, bilgisayarınızdaki diğer disk bölümleri gibi sürücü harfleriyle gösterilen şifreli sanal sürücüler oluşturabilirsiniz.Bestcrypt Traveller: BestCrypt programını kullanarak oluşturduğunuz sanal sürücülere program kurmadan erişebilirsiniz. (Bu program kurulum gerektirmiyor, çalıştırılabilir - executable - bir exe dosyadır.)Notepad2: Açık kaynak kodlu, ücretsiz metin editörüdür, Windows Not Defteri ile değiştirilebilir. (Değiştirme işlemi, sitede ekran görüntüleri ile anlatılmıştır.)Attribute Changer: Bu programı kullanarak dosya ve klasörlerin özniteliklerini ve tarih/saat damgalarını değiştirebilirsiniz.
Düşünün ki, dijital fotoğraf makinenizle resimler çektiniz, bilgisayarınıza kopyaladınız ve fotoğraf makinenizin tarih ayarının yanlış olduğunu farkettiniz, tüm resimlerin tarihini değiştirmek gerekiyor. İşte bunu Attribute Changer ile yapabilirsiniz. Veya bazen bir virüs bulaşır, virüsü temizleseniz bile tüm dosyaları sistem dosyası olarak işaretler ve hiçbir şeyi silemezsiniz. Burada da Sistem özniteliğini Attribute Changer programını kullanarak değiştirebilirsiniz. Dosya ve klasörlerin Salt Okunur, Sıkıştırma, Gizli, Arşiv ve İndeks özniteliklerini de yine bu programı kullanarak değiştirebilirsiniz. Sistem ve Gizli özniteliklerini değiştirirken dikkatli olun. Bunlar, Windows İşletim Sistemi tarafından özel klasörleri işaretlemek için kullanılırlar. Sıkıştırma ve İndeks öznitelikleri, yalnız NT tabanlı sistemlerde (NT; 2000 ve XP) değiştirilebilir ve yalnız NTFS disk bölümlerinde kullanılabilir.Foxit Reader:Küçük boyutlu ve ücretsiz bir PDF belge görüntüleme ve yazdırma programıdır.Yapboz oyunu sitesini Türkçe olarak görüntüleyebilmek için ise tarayıcınızın dil ayarlarında Türkçenin ilk sırada olması gerekiyor.Programlar hakkında ayrıntılı bilgi, http://kadirdemirel.net84.net adresinden alınabilir.


 
Yazar Mesaj
ergun878 | Offline 10 Temmuz 2009 Cuma 02:21  slm
slm 
Yazar Mesaj
point | Offline 14 Temmuz 2009 Salı 17:56  tebrikler
Arkadasları emeklerinden dolayı tebrik etmek lazım. Maalesef Türkçeyi dikkate almayan yazılımcıların verdikleri dil desteklerine baktığınızda hayrete düsmemeniz mümkün değil. Küçücük ülkelerin dillerini bile kullanan yazılım firmaları türkçeyi nedense bir türlü dikkate almıyorlar.

Bu açığıda sizin gibi arkadaslar sayesinde kapatıyoruz. İnsallah kendi yazılımlarımızı gelistirdiğimiz günler gelir de programları türkçe kullanırız.

tekrar elinize sağlık 
>Yanıtla<
>Cevap Yaz
 
 • Eskişehir Telefon Rehberi
 • Estram
 • Nöbetçi Eczaneler
 • Tiyatro Etkinlik
 • Ulaşım


 • online ziyaretçi: 361
  online üye: 1
   
    eskişehir


  eskisehir@eskisehirreklam.com